Разяснени основи на Птицевъдството

Разяснени основи на Птицевъдството

Разяснени основи на Птицевъдството

Blog Article

Очакват ви динамични дискусии, иновативни презентации и възможност за обмяна на идеи с водещи експерти в областта.

Клинична картина. Птиците дишат с отворена уста, издават силен звук и чрез него изхвърлят натрупалия се ексудат (често с кръвни съсиреци).

Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агроконсултант – Социална агромрежа, посочване на източника и добавяне на линк към . Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

БАБХ публикува нова Заповед за обявяване на мерки относно инфлуенцата по птиците

Тези птици неохотно излизат от гнездото. Ако те се поставят в гнездо, не бягат, а лягат и издават характерни звуци на квачка.

Чрез абонамента ще получавате и информация за важни предстоящи събития в бранша. Име*

Това не е опасно, тъй като развиващите се ембриони вече сами отделят топлина.

Разбира се, инвестициите, които трябва да се направят с оглед постигането на желаната механизация и автоматизация, са значителни от финансова гледна точка. Но стопанствата, занимаващи се с птицевъдство, биха могли да се насочат към различни варианти за финансиране на тези инвестиции, включително и към търсене на финансиране по държавни и европейски програми в областта на земеделието.

Не пропускайте да се абонирате за нашето списание и да бъдете в крак с последните тенденции и новини в птицевъдството!

Агрокоментар: Вносът от Украйна – очаква се трайно решение

При възрастните птици (носачки) се забелязва чувствително намаляване на яйценосенето. Профилактика и борба.В райони, където върлува болестта, не трябва да се допускат в инкубаторите яйца от заразени стопанства.

На квачката е необходимо да се дава на разположение както храна, така и вода и пясък. В сандъче. поставено на сухо място, се насипва дървесна пепел.

При поява на болестта фермата е необходимо да се поставя под възбрана; тежкоболните да се заколват; да се почистват и дезинфекцират помещенията; да се ваксинират здравите птици и да се подобряват хигиената, храненето и отглеждането.

В много страни отглеждането на коне за добив на месо е приемлива практика. Конкретно в България, Птицевъдство както и във всички славяноезични страни, конете са смятани за интелигентни помощници на човека и поради тази (чисто психологическа) причина, консумацията на месо от тези животни се смята за неприемлива.

Report this page